Mindenkinek van valamilyen tehetsége. A kérdés az, hogy felismerjük-e a munkatársak azon potenciálját, ami a jelenlegi munkakörében nem feltétlenül mutatkozik meg. A munkaerő utánpótlás egyre nehezebb kihívásán könnyíthetünk azzal, ha a meglévő kollégáink rejtett tehetségét tárjuk fel, illetve hangoljuk össze a vállalati céljainkkal.
Egyeztetünk a vezetőséggel a tehetség- és a karriermenedzsment célokról, annak hosszútávú megtérüléséről a vállalat számára.
Felmérjük munkatársai kompetenciáit (személyes, szakmai, szociális oldalon egyaránt).
A felmért kompetenciákat a karriermenedzsment tervvel összevetve beazonosítjuk, hogy mely kollégákat tekinthetjük tehetségnek és közülük kit és milyen irányba érdemes támogatnunk fejlesztéssel. A kulcspozícióban lévő, de nem fejlesztendő kollégákkal is foglalkozunk a megtartásukra fókuszálva.
Felkészítjük a tehetségek vezetőit mentori szerepükre és folyamatosan támogatjuk őket ebben.
On-the-job (projektmunkák, rotáció stb.) és egyéb külső fejlesztő programokat indítunk a tehetségek fejlesztésére.
A tehetségeket a megfelelő időben bekapcsoljuk az utánpótlás folyamatában, előléptetjük, ill. új pozícióba juttatjuk.
Évente kiértékeljük a tehetségmenedzsment eredményeit (belső előléptetések, fluktuáció, elköteleződés, munkáltatói brand stb. alapján).
A munkatársi elköteleződés növelésének legkönnyebb és egyben költségtakarékos módja a belső előmenetelek, karrierutak megvalósítása. Egyben a belső jelöltek magasabb beválása a megtartási mutatókat is nagyban javíthatja. Mindehhez elegendő, ha felismerjük a köztünk élő tehetségeket és támogatjuk őket kiteljesedésükben.